اجاره بیلبورد تبلیغاتی و تعرفه تبلیغات بیلبورد

رشد فزاینده شهرنشینی و حضور افراد در خارج از خانه، تبلیغات محیطی را به ابزاری کارآمد و برجسته‌تر تبدیل کرده است و این فرصت را به برندها و شرکت ها می‌دهد تا به طور مداوم و به سرعت به مخاطبان انبوه دست یابند.

به طور کلی تبلیغات محیطی، امروزه یکی از ابزارهای موثر برای تحقق اهداف بازاریابی و تبلیغات است. تبلیغات محیطی شامل اجاره بیلبوردهای تبلیغاتی، استرابورد، استند، تلویزیون های شهری، CLB ها، تبلیغات بر روی پل‌های عابر، مبلمان شهری و ایستگاه های اتوبوس و …. می‌باشد که اجاره بیلبورد های تبلیغاتی  مهمترین ابزار تبلیغات محیطی است.
 تبلیغات محیطی تصاویری هستند که در زمان مناسب، در بهترین مکان پیش روی بیننده قرار می‌گیرند و تاثیری انکار ناپذیر بر ذهن مخاطب می‌گذارند. تبلیغات محیطی معمولا اولین پیامی است که مشتری بالقوه از محصول دریافت می‌کند، این تبلیغات در مکان هایی تعبیه می‌شوند که خواه ناخواه در تیررس بیننده باشند به همین دلیل نسبت به سایر انواع تبلیغات برتری دارند.
تبلیغات محیطی یکی از قدیمی ترین انواع تبلیغات در جهان است. زمانی که از تبلیغات صحبت می‌شود، بسیار از افراد تصاویر نمایش داده شده در بیلبورد های تبلیغاتی را سریع‌تر از دیگر تبلیغات بخاطر می‌آورند.
حضور بیلبوردهای تبلیغاتی در بزرگراه ها، مسیرهای شریانی و خیابان های اصلی و پرتردد این امکان را به برند ها می‌دهد تا با اجرای کمپین‌های تبلیغاتی به اهداف ارتباطی و بازاریابی خود از جمله ایجاد و افزایش آگاهی از برند، افزایش فروش و سهم بازار، یادآوری برند و … دست یابند. به بیانی دیگر تبلیغات بر روی بیلبوردهای تبلیغاتی از حساسیت بالایی برخوردارند، چرا که به دلیل قرار گرفتن در بزرگراه ها و مسیرهای پر تردد شهری، فرصت دیدی در حد چند ثانیه دارند، به همین دلیل، طرح و پیام تبلیغات بر روی این سازه، باید واضح، ساده و با حداقل جزئیات به همراه تصاویر و رنگ‌های جذاب باشد.

فواید تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی یا تبلیغات خارج از خانه، طیف وسیعی از رسانه هستند که برای برند ها جذابیت بصری ایجاد می‌کنند و می‌توانند شرکت‌ها را در رسیدن به اهداف بلند مدت و کوتاه مدت یاری کنند. این تبلیغات انواع و مزایای مختلفی دارند که انواع شامل:

 • اجاره بیلبورد تبلیغاتی (بیلبورد، استرابورد، عرشه پل و…)
 • ایستگاه اتوبوس (بدنه اتوبوس، ایستگاه)
 • تلویزیون های شهری و…

مزایا و منافع تبلیغات محیطی چیست ؟

ایجاد آگاهی با هزینه مقرون به صرفه

یکی از مهمترین دلایل سرمایه گذاری در تبلیغات محیطی این است که با هزینه مقرون به صرفه می‌توان با پوشش گسترده، آگاهی از برند را ایجاد کرد.
این موضوع را میتوان در مفهوم هزینه بازدید (Cost per impression) دید. تبلیغات محیطی به ویژه بیلبوردهای تبلیغاتی  نسبت به دیگر رسانه ها همچون تلویزیون و رادیو مقرون به صرفه بوده و ایجاد آگاهی مطلوبی دارد. همچنین تبلیغات محیطی میزان قابل توجهی از بازدید به خود اختصاص می‌دهند که سبب شده است آنها را یک فرصت عالی برای تبلیغ برند، کالا، محصول و خدمات تبدیل شود.

دسترسی گسترده

زمانی که در تبلیغات حرف از اندازه دسترسی به مخاطبان می‌شود، شکی نیست که تبلیغات محیطی بهترین انتخاب است. بر اساس تحقیقات نیلسن، تقریبا 80 درصد از افراد هفتگی به تبلیغات محیطی به ویژه بیلبورد توجه می‌کنند.
 

ایجاد درگیری ذهنی در مخاطب

یکی دیگر از مزایای تبلیغات محیطی این است که یک محرک کلیدی برای تعامل با مخاطب و در نهایت مصرف کنندگان است.
مطالعات نشان می‌دهد، مصرف‌کنندگان اغلب محصولاتی را که بر روی بیلبوردها و یا دیگر رسانه های محیطی دیده‌اند، در وب سایت‌ها بازدید می‌کنند. شرکت ها با اجاره بیلبورد در سطح شهر می‌توانند علاوه بر ایجاد آگاهی از برند به جایگاه‌یابی مطلوبی در ذهن مشتری دست یابند.
 

تاثیر طراحی (Art Work)

تبلیغات محیطی (بیلبورد-ایستگاه های اتوبوس) برای برندهایی که به دنبال تاثیر گذاری بر روی مخاطبان خود با استفاده از طرح‌های جذاب هستند، به خوبی کار می‌کند. استفاده از طرح های هنری، المان های جذاب، داستان سرایی و … می‌تواند به خوبی در ذهن مخاطبان جایگاه پیدا کند.
 

 هدف قرار دادن مخاطبان

وقتی صحبت از هدف گرفتن مخاطبان خاص می‌شود، این فکر وجود دارد که رسانه های دیجیتال گزینه بهتری است. اما این حقیقت وجود دارد که تبلیغات محیطی (بیلبوردهای تبلیغاتی) می‌تواند فرصت مفیدی  را برای هدف قرار دادن و دسترسی به مخاطبان ایجاد نماید.
 

بیلبوردهای تبلیغاتی

بر اساس مطالعات نیلسن، 70 درصد از افراد به بیلبورد تبلیغاتی نگاه می‌کنند، 62 درصد از مخاطبان نام برند را در وب‌سایت‌ها جستجو می‌کنند و در حدود 50 درصد از مخاطبان نام برند را بخاطر می‌آورند که در نتیجه می‌تواند بر رفتار خرید مصرف کننده تاثیر بگذارد.
هدف اجاره بیلبوردهای تبلیغاتی قرار گرفتن در معرض دید تعداد بالایی از سرنشینان خودرو، افراد پیاده است به همین دلیل در تبلیغات بیلبوردی بعد از طراحی استراتژی تبلیغاتی که از اهمیت بالایی برخوردار است، اصلی ترین و پر اهمیت ترین موارد، یافتن موقعیت مکانی مناسب برای تبلیغات است. بر اساس مطالعات انجام شده، انتخاب مکان درست برای اجرای تبلیغات محیطی می تواند تا 15 درصد هزینه کمپین های تبلیغاتی شرکت ها را بهینه کند.
 

معایب و مزایای بیلبوردهای تبلیغاتی

 • بیلبوردهای تبلیغاتی را نمی‌توان نادیده گرفت
 • پوشش گسترده مخاطبان و بازارهای متنوع
 • دسترسی و فرکانس بالا
 • رسانه اثربخش در ایجاد آگاهی
 • امکان ایجاد تصویر از محصول، برند و شرکت در ذهن مخاطبان
 • افزایش فروش در زمان کوتاه با استفاده از بیلبوردهای تبلیغاتی

اجاره بیلبورد تبلیغاتی در تهران

درعصر دیجیتال ما باید برای ابزارهای تبلیغاتی قدیمی که هنوز پا برجا هستند احترام ویژه‌ای قائل شویم. اجاره بیلبورد تبلیغاتی در تهران به عنوان سازه‌هایی با ابعاد بزرگ، هنوز یکی از بهترین روش‌ها برای معرفی، یادآوری، تاثیرگذاری و آگاهی دادن در مورد محصول و یا خدمات هستند. بیلبوردهای تبلیغاتی تهران که در سراسر بزرگراه‌ها قرار گرفته‌اند مخاطبانی که در سطح شهر در حال تردد می باشند را هدف قرار داده‌اند.
بیلبوردهای تبلیغاتی به گونه‌ای هستند که به سرعت قابل فهم می‌باشند و مخاطب پس از مشاهده‌ی محتوای تبلیغاتی بیلبورد در عرض چند ثانیه (بین 3 تا 10) آن را ادراک می‌کند. تصویر ذهنی اولیه ایجاد شده نسبت به برند یا تبلیغ توسط برنامه‌های تبلیغاتی دیگر(تلویزیونی، رادیویی، دیجیتال و…) تکمیل می‌شود.
به همین دلیل شرکت‌ها در مرحله اول به محتویات ارزشمند برای رساندن پیام تبلیغاتی خود به مخاطب نیاز دارند و در مراحل بعدی به زیرساختی مناسب احتیاج دارند که در معرض دید مخاطبان هدف باشد.
در ایران اندازه بیلبوردها بین 10 تا 200 متر مربع می‌باشد. قیمت اجاره ماهیانه‌ی بیلبوردها در ایران بسته به موقعیت و اندازه‌ی بیلبورد متغیر است. به طور مثال در تهران، بزرگراه‌های مدرس، همت، حکیم، چمران و رسالت بهترین و معروف ترین موقعیت‌ها برای اکران بیلبورد هستند که همیشه اولویت اول برندها بوده‌اند. در ادامه اطلاعات مفید دیگری در مورد بیلبوردها در ایران ارائه می‌شود:

 • روشنایی 90 درصد تابلوهای ایران از طریق چراغ‌هایی که در جلوی تابلوها تعبییه شده است تامین می‌شود.
 • بیشتر از 400 عدد بیلبورد در سراسر تهران وجود دارد.
 • دو نوع بیلبورد در ایران وجود دارد: بیلبوردهای عمودی و بیلبوردهای افقی.

اجاره بیلبورد تبلیغاتی در شهرستان

طبق آخرین آمار نزدیک به 65 میلیون نفر از جمعیت 81 میلیونی ایران در شهرستان‌­ها زندگی می‌­کنند و این به این معناست که بیش از 80 درصد از جمعیت ایران در تهران زندگی نمی‌­کنند . بنابراین برندهای بین ­المللی و برندهای ایرانی که درصدد دست­یابی به بازاری به بزرگی 65 میلیون نفر هستند باید به ظرفیت تبلیغات در شهرستان­‌ها توجه کنند. علاوه بر بزرگی بازار تبلیغاتی، کم بودن شدت رقابت میان برندها در شهرستان‌­ها نیز مزیت دیگری است که اجاره بیلبورد تبلیغاتی در شهرستان‌ها را به گزینه‌ای اثربخش برای برندها تبدیل کرده است.
شرکت تبلیغاتی آرمانی به عنوان مجری تبلیغات محیطی در ایران به عنوان صاحب رسانه  با تکیه بر دانش به روز و جامع خود (پایگاه داده های جمعیت شناختی و ترافیکی) به ارائه خدمات خود در زمینه برنامه ریزی رسانه از جمله(ارائه استراتژی های رسانه انتخابی، زمان و مکان اکران سازه ها متناسب با هدف بازاریابی و ارتباطی برند) مانیتورینگ و پایش اثربخشی کمپین، به همکاری با برند ها می پردازد.
سازمان ها، شرکت ها و صاحبان برند می‌توانند برای اجاره بیلبورد و یا خرید بیلبوردهای تبلیغاتی جهت دریافت مناسب‍‌ترین قیمت تعرفه بیلبوردهای تبلیغاتی با شبکه ارتباطات آرمانی تماس حاصل نمایند.

مقالات مرتبط