دنیا را دوباره بساز

بررسی تبلیغات محیطی برندهای موفق دنیا

((لگو))

برند جهانی لگو، کمپین موفق 360 درجه خود را در سال 2019 با تگ لاین “ دنیا را دوباره بساز” اجرا کرد.

لگو کمپین خود را باشروع همه گیری کرونا زمانی که کودکان در سراسر جهان لحظات سختی را می گذراندند آغاز کرد. تاثیرات پاندمیک و روزهای قرنطینه بر روی تحصیل ، آموزش و سلامت اجتماعی کودکان باعث شد

برند تمرکز خود را بروی  آموزش پرورش و خلاقیت کودکان که می توانست به رشد آنها در دوران قرنطینه کمک کند، بگذارد. لگو در تبلیغات محیطی خود کودکان را تشویق می کرد تا با استفاده از آجرهای لگو تخیل خود را آزاد کنند و جهان را آنطور که دوست دارند ببینند، بسازند.

جولیا گلدین مدیر بازاریابی لگو در باره کمپین “دنیا را دوباره بساز “می گوید: ما در شگفتی خلاقیت، انعطاف پذیری و خوشبینی که کودکان هر روزه از خود نشان می دهند می مانیم.  ما شاهد آن هستیم، که آنها می توانند نه فقط از طریق تصور کردن بلکه از طریق بازی مهارت های زندگی را برای ایجاد آینده ای روشن ، توسعه دهند.

کمپین ” دنیا را از دوباره بساز” جشنی است نمایانگر اینکه ما در کنار هم می توانیم با استفاده از خلاقیت بر چالش های هر روزه دنیا فائق آییم. گلدین می‌گوید: «ما  احساس  کردیم  نقشی برای ارتباط با والدین داریم که  الهام‌بخش آنها شویم  تا خلاقیت را زمان بازی بچه‌ها پرورش دهند و مطمئن هستیم  که خلاقیت واقعاً ارزشمند است.  خلاقیت تنها یک مفهوم هنرمندانه نیست ،بلکه مجموعه ای واقعی از مهارت های قرن بیست و یکمی است.

شرکت تبلیغاتی فرانسوی  BETC   به عنوان مجری کمپین لگو انتخاب شد. رمی بابینت بنیانگذار شرکت BETC در باره لگو  می گوید:

“لگو یکی از محبوب ترین برندهای جهان است. هیچکس با لگو مشکلی ندارد. مثل اپل در ابتدا  است . نوآوری و خلاقیت، فلسفه هر دو برند است و این در دنیای تجارت کمیاب است. او معتقد است، جنبه آموزشی لگو ناشناخته مانده و درک این موضوع برای والدینی که تنها به جنبه تفریح و سرگرمی لگو اهمیت می دهند، برای لگو یک مسئله است. لگو چیزی بیش از بازی یا آموزش است؛ لگو خلاقیت را پدیدار می کند.خلاق بودن امروز راهی برای رسیدن به هر چیزی است ، برای جستجو  در دنیای جدید. ریاضیات و عقلانیت در گذشته مهم‌ ترین مهارت ‌ها بودند، اما اکنون خلاقیت با ارزش‌ترین مهارت است و لگو می‌تواند این کار را انجام دهد.”

در دنیای امروز که کودکان زمان خود را با گجت های مختلف می گذرانند و به طرز آشکاری از بازی های مختلفی که موجب رشد خلاقیت آنها می شود جدا شده اند، حضور دوباره لگو به عنوان وسیله ای برای خلق دنیای جدید از منظر کودکان، توانست این شکاف را کمتر کند.  لگو  امیدوار است  کودکان از طریق بازی مهارت هایی در آنها نهادینه شود  که والدین احساس می کنند فرزندانشان برای زندگی بهتر به آن نیاز دارند؛ همچون  اعتماد به نفس ، ارتباط، انعطاف پذیری، قدرت حل مسئله و تصمیم گیری.

لگو در تبلیغات محیطی  د ر کمپین Rebuild the worlds  از بیلبورد های مجهز به  BACK LIGHT  استفاده کرد .  بیلبوردهای داینامیک با نور پس زمینه  که در دسته بندی رسانه های محیطی بین گروه بیلبوردهای ایستا و دیجیتال قرار می گیرد. بیلبوردهایی که دوباره به عرصه تبلیغات محیطی باز گشته اند.  این سازه ها با استفاده از رشته لامپ های فلورسنت و نئون در شب زیبایی  خیره کننده ای دارند.

لگو،  کمپین  “دنیا را دوباره بساز” را در سال 2021 ادامه داد،  مارچلی معاون ارشد تیم بازاریابی لگو در خصوص نتیجه کمپین می گوید: هدف کمپین مبتنی بر فروش نبود، راه های بسیار دیگری برای افزایش فروش وجود دارد. آنچه ما در این کمپین بررسی واندازه گرفتیم این است که مردم چقدر فکر می کنند که ساختن لگو یک فعالیت خلاقانه است. وقتی والدین در مورد خلاقیت صحبت می کنند از لگو به عنوان فعالیتی یاد کنند که به آنها کمک می کند خلاقیت فرزندشان را توسعه دهند و این برای ما یک پیروزی خواهد بود.