فرایند تامین رسانه در تبلیغات محیطی

کسب و کارها همواره به دنبال خرید با کیفیت­‌ترین رسانه‌­های تبلیغاتی برای کمپین­‌های خود هستند، بنابراین تامین رسانه مناسب برای آن­ها امری ضروری است. این رسانه‌ها شامل تلویزیون، مجلات، وب‌سایت­‌ها، اپلیکیشن­‌ها، رسانه­‌های محیطی و … هستند. تامین رسانه فرآیندی چند مرحله­‌ای است که در نتیجه آن پیام تبلیغاتی برند در بهترین زمان، مکان و با کمترین هزینه به مخاطبان هدف انتقال می‌یابد. برای موفقیت در خرید رسانه، لازم است مواردی چون پرسونای مخاطب، بازار هدف، استراتژی­‌ها و اهداف رقابتی را مدنظر قرار داد. به طور کلی می‌توان گفت که خریدار رسانه باید مطابق با استراتژی تبلیغات، بهترین فضای تبلیغاتی را با کم‌ترین بودجه و بیشترین بازدهی، خریداری کند.

نکته مهم در فرایند تامین رسانه این است که خرید رسانه­ یک فرایند است و نباید بدون برنامه­‌ریزی و انجام بررسی­‌های لازم صورت گیرد. در ادامه قصد داریم به بررسی فرایند 5 مرحله‌­ای تامین رسانه در تبلیغات محیطی (بیلبورد تبلیغاتی، تبلیغات سینما، تبلیغات مراکز خرید، تبلیغات اتوبوس و …)  از منظر انجمن تبلیغات محیطی آمریکا (OAAA) بپردازیم.

فرایند 5 مرحله‌ای تامین رسانه

1. مشخص کردن بازار و مخاطب هدف

یکی از دغدغه‌های اصلی کسب‌وکارها، شناسایی درست و دقیق مخاطبان هدف‌شان است. پرسش همیشگی این است که مخاطبین‌ چه کسانی هستند و برای چه گروهی باید به تبلیغات پرداخت. پس از شناسایی بازار هدف، نوبت به جمع‌آوری اطلاعات گروه مورد نظر می‌رسد. از طریق چه رسانه‌ای می‌توان به مخاطب هدف دسترسی داشت؟ مشخصه‌های دموگرافیکی مخاطب هدف چیست؟ عادات، رفتار و سبک زندگی آن‌‌ها چیست؟

برای ادامه این فرآیند، پاسخ به تمامی این‌ سوالات، دید روشن‌تری را در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌دهد.

2. آنالیز رسانه‌های رقبا

مرحله بعد آنالیز تبلیغات رقبا و نحوه فعالیت آن‌ها می‌­باشد. در این مرحله باید با بنچمارک فعالیت­‌های تبلیغاتی رقبا، حضور آن­‌ها در رسانه­‌های مختلف را رصد کرد. مواردی مانند میزان اشباع رسانه مورد نظر ما توسط رقبا در این مرحله مشخص می­‌گردد.

3. تنظیم اهداف

در این مرحله، تعیین اهداف راه‌اندازی کمپین، مهم‌ترین موضوعی است که باید به آن پرداخت. هدف چه افزایش آگاهی از برند باشد و چه افزایش فروش، باید دو نکته نحوه دستیابی به اهداف و سنجش اثربخشی کمپین‌ها را مد نظر داشت.

4. تدوین استراتژی برای خرید رسانه

مرحله بعد در فرایند تامین رسانه، تدوین استراتژی برای خرید رسانه است به شکلی که میان بودجه، نوع رسانه، برند و محصول تناسب ایجاد شود. استراتژی خرید هوشمندانه موجب افزایش اثربخشی کمپین و کاهش نرخ بازگشت سرمایه ROI خواهد شد.

5. خرید رسانه

این مرحله نیز مانند مراحل قبل از اهمیت زیادی برخوردار است. خرید رسانه شامل برقراری ارتباط و مذاکره با صاحبان رسانه و خرید یا اجاره رسانه مورد نظر برای کمپین‌ است؛ به همین دلیل خرید رسانه علاوه بر مهارت مذاکره و آشنایی با بازار، به تجربه نیز نیاز دارد. صاحبان برند هر اندازه در طراحی کمپین­‌های شرکت تبلیغاتی خبره باشند، در نهایت امر، برای خرید رسانه به یک مشاور با تجربه نیاز دارند، چرا که برقراری ارتباط با صاحبان رسانه یکی از مهم‌­ترین مسائل در خرید رسانه است.

عدم توجه به مراحل خرید رسانه ممکن است در نهایت موجب هدررفت بودجه تبلیغاتی شود اما تیم برنامه­‌ریزی رسانه آرمانی معتقد است با برنامه­‌ریزی و اجرای صحیح، می­‌توان با هزینه­‌ی کمتر و با در اختیار داشتن رسانه‌­های بیشتر، در زمان و مکان مناسب به حداکثر بازده دست یافت.

تیم با تجربه آرمانی از منابع ارزشمند و روابط عمیقی برای مذاکره به منظور تامین رسانه برای مشتریان خود برخوردار است.