چطور می‌توان با استراتژی مناسب بازگشت سرمایه را تضمین کرد؟

با توجه به اینکه برندهای مختلف با هدف دیده شدن و قرارگیری در معرض مخاطبین خود، سهم چشمگیری از  بودجه‌ی سالانه خود را به تبلیغات اختصاص می‌دهند نیازمند اتخاذ استراتژی‌های مناسب و هدفمندی هستند که بتوانند مطابق با رفتار مخاطبین هدف خود رسانه‌های متناسبی را به کار گیرند و از این طریق نرخ  ROI خود را افزایش دهند.

بر اساس نظرسنجی موسسه Clutch در میان 1030 نفر، نشان داده است که اعتماد افراد به تبلیغات ATL مانند رسانه‌های محیطی به مراتب بیشتر از شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام و غیره است.

باتوجه به نموداری که در زیر آورده شده اعتماد افراد به تبلیغات تلویزیونی 61 و به تبلیغات بنری 58 درصد است درحالیکه اعتماد به شبکه‌های آنلاین به ترتیب 41 درصد و شبکه های اجتماعی 38 درصد است. این تحقیقات نشان می‌دهد که 28 درصد این افراد در سنین 18 تا 34 سال، 40 درصد بین 35 تا 54 سال و 32 درصد 55 سال به بالا هستند.

Trustworthiness of Advertising Mediums

پاسخ مخاطبین به دلایل اعتماد یا عدم اعتماد آن‌ها به رسانه‌های مختلف نشان می‌دهد که:

1- تبلیغات در رسانه‌های عمومی صادقانه تر و نشان از قدرت و جایگاه اجتماعی آن شرکت و عبور از موانع و فیلترهای اجتماعی زیادی دارد.

2- شبکه‌های آنلاین قابل اعماد نیستند و شرکت ها نمی‌توانند در ذهن مخاطب جایگاه ذهنی قدرتمندی ایجاد کنند.

نتایج این تحقیقات نشان می‌دهد که بیشترین اعتماد را افراد بین 18 تا 54 سال به تبلیغات بیلبورد و تلویزیون داشته اند که نشان از اثربخشی این نوع رسانه ها دارد.

Trustworthiness of Advertising Mediums: By Generation

در انتها می‌توان اینگونه نتیجه گرفت که باتوجه به گسترش شبکه‌های اجتماعی، همچنان اعتماد افراد به تبلیغات ATL که در قالب اجاره بیلبورد‌ و تلویزیون انجام می‌شود بیشتر است و بازگشت سرمایه و جذب مخاطب هدف بالاتری را برای شرکت‌ تبلیغاتی با چیدمان مدیا پلن‌های مناسب و برند سازی به ارمغان می‌آورد.