تبلیغات هوشمندانه چگونه فروش شما را افزایش می‌دهد؟

تبلیغات هدفمند نقش اساسی در افزایش فروش و ایجاد آگاهی نسبت به برند و محصولات ایفا می‏‌کند، با نگاهی به پیرامون خود متوجه می‏‌شویم که برای جلب توجه مخاطبین نمی‏توان از تبلیغات چشم‏ پوشی کرد و دلیل استفاده شرکت‏‌ها از تبلیغات همین عامل است.

سه سوال پرتکرار که مدیران شرکت‌ها و صاحبان مشاغل می‌پرسند:

1: شیوه تبلیغات موثر چگونه است؟

2: آیا تلاش‌های تبلیغاتی شرکت اثربخش است؟

3: آیا تبلیغات شرکت توجه مصرف کنندگان را به خود جلب می‌کند؟

تبلیغات هدفمند نقش بسیار مهم و اثربخشی در رونق بخشیدن به کسب و کارها دارد همچنین اگر تبلیغات به صورت گسترده و جامع باشد مشتریان بالقوه بیشتری را برای کسب و کارها جذب می‌کند.

شما زمانی می‌توانید بپذیرید که تبلیغات اثربخشی داشته‌اید که توانسته باشید با تکیه بر آن مشتریان زیادی را برای کسب و کار خود جذب کنید و این آگاهی زمانی اتفاق میفتد که مراحل مختلف فرآیند تبلیغات از استراتژی و مدیا پلن، اجاره بیلبورد تا مانیتورینگ توسط شرکت‌های متخصص انجام گیرد.

باید بدانید که خلاقیت تبلیغاتی به عنوان یک عامل تعیین کننده اصلی برای اثر بخشی و موفقیت تبلیغات در نظر گرفته می‌شود که تاثیری شگرف بر نگرش نسبت به خود تبلیغات، نگرش به نام تجاری و قصد خرید دارد.

اکثر محققان در ادبیات روانشناسی و بازاریابی موافقند که خلاقیت تبلیغاتی را می‌توان تابعی از دو بُعد (واگرایی و ارتباط) تعریف کرد. حال منظور از واگرایی و ارتباط چیست؟

به تبلیغاتی واگرا گفته می‌شود که باید به نحوی جدید، متفاوت یا غیر معمول مخاطب را از نظر احساسی و درک محتوای تبلیغ شده به چالش بکشد اما بُعد ارتباط در تبلیغات یعنی یک تبلیغ باید برای مخاطب معنا یا ارزش داشته باشد به بیان ساده‌تر تبلیغات باید برای محصولات یا خدمات آموزنده و مفید باشند.

با توجه به مانیتورینگ و نتایج به دست آمده تاثیر هر بُعد بر نگرش مخاطبان به طور جداگانه‌ای حائز اهمیت است در حقیقت دوبُعد واگرایی و ارتباط تاثیر متفاوتی روی تبلیغات می‌گذارند.

نگرش نسبت به آگهی بیشتر تحت تاثیر بُعد واگرایی است، در حالی که نگرش نسبت به نام تجاری بیشتر از بُعد ارتباط تاثیر می‌گیرد. به عنوان مثال زمانی که از قصد خرید صحبت می‌شود تبلیغات بیشتر از بُعد ارتباط متاثر می‌شود تا بُعد واگرایی.

همچنین می‌توان گفت تاثیر ناشی از تبلیغات با توجه به اطلاعاتی یا احساسی بودن آن متفاوت است.

برای بعد ارتباط فقط شناخت مخاطب و درک محتوا کافی است و لازم نیست افراد پردازش عمیقی از تبلیغات داشته باشند اما تبلیغات واگرا نیازمند درک عمیق و درست مخاطبان از تبلیغات خلاقانه دارد تا از آن لذت ببرند.

این واقعیت مشهود است که قصد خرید تحت تاثیر بُعد ارتباط است زیرا هدف این تبلیغات تاثیرگذاری بر عقل و منطق مخاطبان است پس جنبه لذت بخش بودن تبلیغات (واگرایی) می‌تواند تاثیری معکوس بر ذهن مخاطب ایجاد کند.

پس می‌توان اینگونه نتیجه گیری کرد که تبلیغ کنندگان در هنگام تصمیم گیری برای انتخاب نوع استراتژی تبلیغات باید نوع اجرای آگهی (احساسی یا اطلاعاتی) را در نظر بگیرند بنابراین در دنیای پررقابت امروزه برجسته بودن تبلیغات برای جلب توجه مصرف کنندگان از اهمیت به سزایی برخوردار است.

شرکت تبلیغاتی آرمانی با تکیه بر نیروی انسانی متخصص و بانک‌های اطلاعاتی بروز و با استفاده از روش‌های علمی برنامه ریزی تبلیغات محیطی همگام با استانداردهای بین المللی یکی از مهمترین شرکت‌های حوزه تبلیغات محیطی در سراسر کشور است که توانسته پیوند مناسبی میان تبلیغات و رشد فروش شرکت‌ها ایجاد کند.